CEL MUZEUM

  Wirtualne Muzeum Jana Szczepkowskiego zaczęło powstawać w 2020 r. dzięki dotacji jakie Milanowskie Centrum Kultury otrzymało w programie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego “ Kultura Cyfrowa 2020.”

  Nasz cel to popularyzacja dorobku jednego z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki II RP Jana Szczepkowskiego. W ostatnich latach rzeźbiarz stał się artystą zapomnianym a jego życiowa kolekcja dzieł, do dziś była zupełnie niedostępna. Postanowiliśmy stworzyć platformę do udostępnienia i poznania jego historii. Jednak nie tylko chodzi nam o prezentację dzieł. Chcemy naszą działalnością podkreślać znaczenie ochrony zabytków, chcemy pokazywać sztukę historyczną wykorzystując do tego nowe technologie. Wirtualna ekspozycja to jedynie początek zaplanowanego procesu ochrony dziedzictwa przed zapomnieniem. Rozwój naszej instytucji to szansa na przekazanie kolejnym pokoleniom wiedzy, metod i rozwiązań dotyczących promocji sztuki, digitalizacji, udostępniania, kreatywnych projektów.

   Zapraszamy Was do odwiedzenia naszego wirtualnego muzeum. Bez biletu, bez kolejki, za to z nieograniczonym czasem na poznanie dorobku Jana Szczepkowskiego.

Pierwsze spotkanie zespołu

Wizyta telewizji podczas prac digitalizacyjnych

Digitalizacja rzeźb

Przygotowanie rzeźby do skanu 3D